اوراکل اپکس-Hash , Encrypt در اوراکل

Hash و Encrypt در اوراکل

 

در همه نسخه های اوراکل API های مخصوص Encrypt و Decrypt و تولیدHash وجود داشته و قابل استفاده می باشند. حال فقط در هر نسخه ورژن های جدید تولید Hash را ارتقا می دهد.
فقط این نکته را بدانید که هر چه از بیت های بیشتری برای رمزنگاری استفاده کنید طبعا در سرعت هم تاثیر می گذارد. ولی بسته به نوع کار شما، چون فقط برای یوزر و پسورد می خواهید استفاده کنید مانعی ندارد.
بصورت ساده Hash شامل مقادیری می باشد که غیرقابل برگشت می باشد. بدین معنی که یکطرفه است. حال بدین صورت باید عمل کرد که دوباره آنرا تولید کنید و سپس عمل مقایسه را انجام بدهید.
مثال ساده
به فرض مثال کلمه ‘saeed’ را hash میکنم و همچنین عبارتی را به من می دهد:
‘hshdgdh479hdj’
حال این عبارت بخاطر نوع مکانیزم آن عیرقابل برگشت می باشد و نمی توانید آنرا تبدیل به ‘saeed’ کنید. پس در نتیجه فقط باید عمل مقایسه صورت گیرد. یعنی شما باید دوباره کلمه plain یعنی ‘saeed’ را بگیرد و hash کنید و سپس دو تا hash را باهم مقایسه کنید در صورتیکه صحیح بود یعنی true می باشد و در غیر اینصورت False.
نکته:
  • سعی کنید که مقدار بیت های تولید شده شما زیاد باشد. یعنی اینکه اول طول پسورد شما از کارکترهای زیاد استفاده شده باشد و در ضمن همانطور اشاره کرده باشید از SAH ها با بیت های بالاتر استفاده نمایید.
  •  همیشه از Salt استفاده کنید.
  • از پروتکل SSL استفاده نماییم.

 

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Oracle APEX Capabilities (OAC)