اوراکل اپکس-Hash , Encrypt در اوراکل

Hash و Encrypt در اوراکل

 

در همه نسخه های اوراکل API های مخصوص Encrypt و Decrypt و تولیدHash وجود داشته و قابل استفاده می باشند. حال فقط در هر نسخه ورژن های جدید تولید Hash را ارتقا می دهد.
فقط این نکته را بدانید که هر چه از بیت های بیشتری برای رمزنگاری استفاده کنید طبعا در سرعت هم تاثیر می گذارد. ولی بسته به نوع کار شما، چون فقط برای یوزر و پسورد می خواهید استفاده کنید مانعی ندارد.
بصورت ساده Hash شامل مقاديري مي باشد كه غيرقابل برگشت مي باشد. بدين معني كه يكطرفه است. حال بدين صورت بايد عمل كرد كه دوباره آنرا توليد كنيد و سپس عمل مقايسه را انجام بدهيد.
مثال ساده
به فرض مثال كلمه ‘saeed’ را hash ميكنم و همچنين عبارتي را به من مي دهد:
‘hshdgdh479hdj’
حال اين عبارت بخاطر نوع مكانيزم آن عيرقابل برگشت مي باشد و نمي توانيد آنرا تبديل به ‘saeed’ كنيد. پس در نتيجه فقط بايد عمل مقايسه صورت گيرد. يعني شما بايد دوباره كلمه plain يعني ‘saeed’ را بگيرد و hash كنيد و سپس دو تا hash را باهم مقايسه كنيد در صورتيكه صحيح بود يعني true مي باشد و در غير اينصورت False.
نكته:
  • سعي كنيد كه مقدار بيت هاي توليد شده شما زياد باشد. يعني اينكه اول طول پسورد شما از كاركترهاي زياد استفاده شده باشد و در ضمن همانطور اشاره كرده باشيد از SAH ها با بيت هاي بالاتر استفاده نماييد.
  •  هميشه از Salt استفاده كنيد.
  • از پروتكل SSL استفاده نماييم.

 

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Oracle APEX Capabilities (OAC)