اوراکل اپکس- کاربرد materialized view

کاربرد Materialized view در اوراکل

 

مراقبت از نگهداری داده ها بصورت هماهنگ در اوراکل: اگر شما یک جدول تجمیع داده ها بصورت جداگانه داشته باشید، شما مسئول نگهداری از داده ها و هماهنگ کردن آنها هستید که بسیاری از مواقع باعث اشتباه می شود، مخصوصا وقتی شما دیتاهای شما بصورت افزایشی باشد.
بسته به تنظیمات، اوراکل می تواند کوئری شما را با استفاده از MV وقتی که کاربران با مسئله ای در خصوص جداول پایه روبرو می شوند را بازنویسی کند. برای مثال اگر یک گروهی از گزارش ها را داشته باشید و باید بصورت روزانه- ماهانه – سالانه اطلاعات را بصورت تجمیعی به شما نمایش دهد. شما بر روی جداول پایه یک MV ایجاد می کنید که بصورت روزانه تجمیع می شوند و Optimizer oracle بهتر می تواند روی کوئری های موجود بکار گرفته شودو این روش خیلی ساده تر از این هست که بخواهیم روی رکوردهای بسیاری از جداول هنگام نیاز به گزارش عمل بهینه سازی و کوئری را دوباره اجرا کنیم.
می توانیم بصورت اتوماتیک جداول پایه بروز در دیتایس Oracle داشته باشیم. منظور از جداول پایه همان اطلاعات که همیشه مورد نیاز ما می باشد. بعنوان یک data warehouse استفاده نماییم.
همانطور که در بالا هم به آن اشاره کرده بودم. اگر شما نیاز دارید که دیتاهای بزرگی را بصورت تجمیعی در اوراکل داشته باشید بدون آنکه نیاز باشد برای بدست آوردن آن هر بار اجرا بصورت تکرار یک اسکن بزرگ روی ردیف های جداول اتفاق بیافتد بهتر است که از MV استفاده کنید.
با استفاده از MV در اوراکل لود شبکه کاهش پیدا می کند.
استفاده از MV باعث افزایش Performance برای بدست آوردن جواب از کوئری ها مخصوصا هنگام استفاده از دستورات پیچیده SQL می شود و می توانید به جای استفاده از جداول برای سرعت بیشتر از MV استفاده نمایید.
برای مشاهده نحوه اجرای MV در اوراکل می توانید بلاگ آقای Donald K. Burleson را نیز مشاهده کنید.
The BUILD clause options
IMMEDIATE : The materialized view is populated immediately.
DEFERRED : The materialized view is populated on the first requested refresh.
The following refresh types are available
FAST : A fast refresh is attempted. If materialized view logs are not present against the source tables in advance, the creation fails.
COMPLETE : The table segment supporting the materialized view is truncated and repopulated completely using the associated query.
FORCE : A fast refresh is attempted. If one is not possible a complete refresh is performed.
A refresh can be triggered in one of two ways
ON COMMIT : The refresh is triggered by a committed data change in one of the dependent tables.
ON DEMAND : The refresh is initiated by a manual request or a scheduled task.
The 👉QUERY REWRITE👈 clause tells the optimizer if the materialized view should be consider for query rewrite operations.
The 👉ON PREBUILT TABLE👈 clause tells the database to use an existing table segment, which must have the same name as the materialized view and support the same column structure as the query.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Oracle APEX Capabilities (OAC)